Shqetësimi qeveritar: Pasuritë e sekuestruara po humbin vlerën (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shqetësimi qeveritar: Pasuritë e sekuestruara po humbin vlerën (VIDEO)

NULL NULL
nga Drin Demiri 11.05.2023 20:32

Pos gjendjes, aseteve të sekuestruara nga shteti po iu ndryshon edhe vlera.

Ajo po bie dhe kjo ka shqetësuar ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, që këtë e potencoi në tyezën për menaxhimin e këtyre pasurive.

Ajo gjithashtu tha se agjencia që i menaxhon ato mund të përballet edhe me padi për shkak të humbjes së vlerës, nëse ndonjë prej tyre i kthehet personit, njofton Klan Kosova.

Shefi i misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport beson se këto pasuri mund të menaxhohen më suksesshëm.

Ministrja Haxhiu, në këtë ngjarje u shpreh optimiste se Ligji për Byronë Shtetërore për Konfisimin e Pasurisë së Pajustifikueshme do të jetësohet sa më shpejt, duke kaluar testin në Gjykatën Kushtetuese.

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS