Shpëtuan nga tërmeti në Turqi, kthehet në Kosovë ekipi i mundjes - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpëtuan nga tërmeti në Turqi, kthehet në Kosovë ekipi i mundjes

NULL NULL
08.02.2023 08:14

Ekipi i të rinjve i mundjes i ka shpëtuar tërmetit në Turqi.

Ata tashmë janë kthyer në Kosovë.

Kështu bën të ditur Komiteti Olimpik i Kosovës.

“Ekipi ynë ndodhej në qytetin Kahramanmarash, ku ndodhi tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë”, thuhet në njoftimin e publikuar nga KOK përcjell Klankosova.tv

Gjashtë anëtarët e ekipit po merrnin pjesë në turneun “12 February”, ndërsa fatmirësisht kishin shpëtuar pa lëndime përkundër dëmtimeve të hotelit ku po qëndronin, derisa ndërtesat dhe hotelet përreth ishin rrënuar.

Tërmeti i shkallës 7.8 ballë e ka goditur Turqinë dhe Sirinë orët e para të së hënës.

Si pasojë e këtij tërmeti kanë vdekur mbi 7 mijë persona/ Klankosova.tv