Shpëtoni nga dhimbja e dhëmbit për pak sekonda - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpëtoni nga dhimbja e dhëmbit për pak sekonda

NULL NULL
14/12/2015

Për këtë dhimbje të tmerrshme është një ilaç i shkëlqyer në shtëpi që vepron si një antiseptik dhe anestezion.

Dhimbja e dhëmbit ka një zakon të keq shumë prej nesh na godet papritmad dhe në kohën e pamundur, zakonisht natën, ose kur ju jeni milje larg nga dentisti. Por për këtë dhimbje të tmerrshme është një ilaç i shkëlqyer në shtëpi që vepron si një antiseptik dhe anestezion.

Vaj karafili
Kjo është ndoshta mënyra më efektive për të përdorur karafilin për një dhimbje dhëmbi.
Juve ju duhet: vaj karafili, topa pambuku, një lugë e gjysmë vaj ulliri
Përdorimi: shpëlajeni gojën me ujë të ngrohtë me kripë. Në këtë mënyrë ju do të përgatisni mishrat e dhëmbëve. Miksoni disa pika të vajit të karafilit me gjysmë lugë vaj ulliri. Merrni një copë pambuku dhe me vajin e përgatitur vendoseni butësisht në zonën ku keni dhimbje.
Mbani në mend se kjo është vetëm një mënyrë e shpejtë dhe e shkurtër për të hequr dhimbjen. Mos leni pasdore dentistin, hani ushqime më pak të kripura dhe të ëmbla, dhe rregullisht pastroni dhëmbët./10minuta/