Shpërthim në Turqi, plagosen 6 - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërthim në Turqi, plagosen 6

NULL NULL
18/05/2015
Të paktën 6 persona janë plagosur gjatë dy shpërthimeve të ndara që ndodhën në zyrat e partisë Popullore Demokratike, parti kjo prokurde.

Eksplodimet ndodhën në selitë e këtij subjekti politik në qytetet Mersin dhe Adana.

Raportohet se  6 të plagosurit ishin zyrtarë partiakë dhe punëtorë lokalë të partisë Popullore Demokratike.

Ky incident ndodhi në kohën kur në Turqi po bëhen përgatitjet për zgjedhjet parlamentare të 7 qershorit.