10:09, 12 Janar 2019

Zjarrfikësit po përballen me një zjarr në qendër të Parisit, pas një shpërthimi të fuqishëm që raportohet se ka plagosur disa njerëz, transmeton Klan Kosova.

Makinat u shkatërruan dhe disa ndërtesa u dëmtuan nga shpërthimi në Rue de Trevise.

Policia ka kërkuar nga njerëzit që të qëndrojnë larg zonës për të lejuar punën e shërbimeve emergjente.

Një rrjedhje gazi mendohet të ketë shkaktuar shpërthimin në një furrë.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë