Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërthen kamioni me benzinë (Video)

NULL NULL
27.05.2015 17:23

Një cisternë kamioni që mbante një sasi prej 34 mijë litrash të karburantit pa plumb, shpërtheu në zjarr, duke përfshirë urën e quajtur I-75, në qendër të një qyteti në Michingan rreth orës 08:45 të mëngjesit.

Zjarri siç shihet në video, nuk ndalet porse rritet duke krijuar shtëllunga të gjera të tymit të zi.

Nga policia e Michinganit, raportohet se shoferi i kamionit të ‘’Petroleum’’ i ka shpëtuar aksidentit dhe se nga kjo ngjarje nuk pati viktima, ndërkohë që shpërthimi ndodhi mbi urën e mbikalimit para ndërtesës  ‘’Crain Communications’’ dhe u soll nën kontroll nga ekipet e zjarrit brenda një ore.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.