Shpërthejnë përleshjet në xhaminë Al Aqsa në Jerusalem - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërthejnë përleshjet në xhaminë Al Aqsa në Jerusalem

NULL NULL
05.04.2023 12:24

Policia izraelite është përleshur me besimtarët palestinezë në xhaminë “Al Aqsa”në Jerusalemin Lindor të pushtuar.

Policia tha se 350 persona u arrestuan në një bastisje para agimit pasi ata që i quajtën “agjitatorë” me fishekzjarre, shkopinj dhe gurë u mbyllën brenda xhamisë

Palestinezët thanë se plumba gome u përdorën për të pastruar grupin dhe se 14 persona u plagosën.

Militantët në Rripin e Gazës më vonë hodhën nëntë raketa në drejtim të Izraelit dhe ushtria e tij kreu sulme ajrore si kundërpërgjigje, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.