Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpërndahen protestuesit në Zveçan (VIDEO)

NULL NULL
30.05.2023 16:36
Zveçan

Protestuesit në Zveçan janë shpërndarë të gjithë para pak kohe këtë të martë.

Pas largimit të protestuesve nga vendi i ngjarjes ka filluar të pastrohet rruga dhe ajo pjesë ku nga dje kanë qëndruar shumë serbë.

Por Zveçanit, protesta pati edhe në komunat tjera të veriut, si Leposaviqi dhe Zubin Potoku.

Gjatë ditës së djeshme në atë qytet pati përshkallëzim të situatës, ku u lënduan 25 pjesëtarë të misionit të NATO-s në Kosovë, KFOR.

Policia e Kosovës dje me anë të një njoftimi ka bërë të ditur se në Zveçan u arrestuan pesë persona./Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.