Shpejt zbret TVSH-ja për rrymën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpejt zbret TVSH-ja për rrymën

NULL NULL
08.05.2015 12:07
Avdullah Hoti: Shpejt do të vjen ligji për TVSH që zbret ngarkesën në çmimin e energjisë elektrike nga 16 ne 8 %.

Ministri i Financave, Avdullah Hoti, ka thënë se së shpejti, TVSH-ja mbi rrymën do të zbret përgjysmë.

“Në Kuvend dhe komision shpejt do të vjen ligji për TVSH që zbret ngarkesën në çmimin e energjisë elektrike nga 16 ne 8 %”, ka thënë Hoti në seancën e sotme parlametare, ku po debatohet  lidhur me Peticionin kundër shtrenjtimit të çmimit të  Energjisë Elektrike.

“Unë kam marr pjesë në punimet e komisionit. Gjithashtu jemi duke përpiluar edhe skemat sociale për njerëzit në nevojë dhe vazhdimin e përkrahjes për këto familje.Ne do të kujdesimi në mbikëqyrjen dhe rishikimin e vendosjes së tarifave të energjisë elektrike”, tha Hoti.