Shpallet tenderi për revitalizimin e Urës së Mitrovicës - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpallet tenderi për revitalizimin e Urës së Mitrovicës

NULL NULL
13/11/2015

 Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka shpallur sot tenderin për një projekt për rehabilitimin e niveleve të poshtme dhe të sipërme të Urës së Mitrovicës, qasjet rrugore përmes ndërtimit të rrethrrotullimeve të reja, hapësirës përreth dhe qasjes për këmbësorë.

Siç bën të ditur zyra për informim e bashkimit Evropian në Kosovë, kKy projekt do të financohet nga programi IPA i BE-së, transmeton Klan Kosova.