Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shpallen fituesit e gjysmëmaratonës

NULL NULL
10.05.2015 17:45
Sot, në Prishtinë, nën organizimin e Federatës së Atletikës së Kosovës, është mbajtur edicioni i 15-të i Gjysmëmaratonës Ndërkombëtare, “Prishtina 2015”.

Në maratonë morën pjesë 1 mijë e 200 garues nga shumë shtete të botës, në një shteg prej 21 kilometrash.

Fitues të gjymëmaratonës janë sportistët nga Kenia, të cilët zunë tri vendet e para në të dy gjinitë, ndërkohë që suksesin më të madh nga përfaqësuesit e Kosovës e arritën: Suad Kryeziu e Luljeta Shala.

Zëvendësministri Rexhep Hoti ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në gjysmëmaratonë si dhe ka vlerësuar numrin e madh të vrapuesve dhe organizimin e kësaj ngjarjeje duke theksuar se gjysmëmaratona është një promovim jo vetëm për sportin por edhe për vendin tonë në përgjithësi

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.