Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkrimtarët nga diaspora i promovojnë veprat e tyre

NULL NULL
05.08.2015 17:21

Sot, në Bibliotekën Kombëtare “Pjetër Bogdani”, në Prishtinë u bë promovimi i një numri të librave të shkrimtarëve nga diaspora.

Takimet  tradicionale me shkrimtarë nga diaspora i shpalli të hapura Hasan Qyqalla, kryetar i parë i Lidhjes së krijuesve shqiptarë në mërgatë dhe njëherësh krijues nga diaspora.

Me këtë rast, u promovuan këta libra:vëllimi poetik “Kodi i etikës, i autorit NekiLulaj; “Në krahët e ëndrrës”, i autores Fatmire Zenelaj; vëllimi me poezi “Shpirti i fjalës”, i autorit HasanQyqalla; “Aroma e rrugëve me baltë”, i autores Mirvete Elmazi-Mehmeti; “Jehona e Agim Ramadanit, i autorit Gjergj Rrustajt; Antologjia për çlirimtarët Ilaz Kodra e Antigona Sejdiu, i autorit Ajet Shala, e libra të tjerë, transmeton Klan Kosova.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.