Shkon në 46 numri i të vdekurve nga zjarri në një rrokaqiell në Taivan

Shkon në 46 numri i të vdekurve nga zjarri në një rrokaqiell në Taivan

NULL NULL
2 days më parë

Së paku 46 persona kanë ndërruar jetë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar rëndë pas një zjarri që ka shpërthyer në një rrokaqiell 13-katësh në jug të Taivanit.

Kjo ndërtesë banimi dhe komerciale në qytetin e Kaohsing u kaplua nga flaut në orët e hershme të mëngjesit të kësaj se enjte, raporton BBC, transmeton Klankosova.tv.

Zjarrfikësve u është dashur më shumë se një orë për t’i fikur flakët.

79 njerëz janë dërguar në spital, derisa 14 prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore.