17:28, 18 Korrik 2019

Ka shkuar në 33 numri i të vdekurve pas një zjarrvënie të qëllimshme në një studio të animacionit në Kioto të Japonisë.

Veç tyre edhe numri i të plagosurve është rritur, njofton Klan Kosova.

Policia tha se i dyshuari 41 vjeçar hyri në studion e animacionit Kioto të enjten në mëngjes dhe spërkati benzinën përpara se ta ndezë atë.

I dyshuari është arrestuar dhe është dërguar në spital me lëndime.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë