Shkon në 11 numri i të vdekurve në Cetinë të Malit të Zi (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkon në 11 numri i të vdekurve në Cetinë të Malit të Zi (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2022

Në Cetinë të Malit të Zi, në afërsi të objektit të Qeverisë, kanë mbetur të vrarë 11 persona, ndërsa gjashtë janë lënduar, mes tyre edhe një pjesëtar i policisë, kanë konfirmuar për Shërbimin Publik nga Drejtoria e Policisë.

Mësohet se tragjedisë i ka paraprirë një konflikt familjar, pas së cilit sulmuesi ka qëlluar rastësisht kalimtarët në rrugë. Sulmuesi ka qëlluar edhe në drejtim të policisë dhe në përleshje ka mbetur i vrarë, raporton RTCG, transmeton Klankosova.tv.

Katër të plagosurit janë shtruar në spitalin e Cetinës, ndërsa dy të plagosur janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë.

Sipas informacioneve jozyrtare, sulmuesi është një 34-vjeçar, i cili ka qëlluar edhe mbi fëmijët.

Ajo pjesë e qytetit u bllokua, u shtua prania e policisë dhe u mblodhën një numër i madh i qytetarëve. Nga dëshmitarët okularë në vendngjarje mësohet se sulmuesi ka kaluar nëpër lagje dhe ka qëlluar në drejtim të qytetarëve që ndodheshin aty.

Aktualisht nuk ka asnjë informacion zyrtar.

Pamjet nga kjo tragjedi mund t’i gjeni në vegzën e mëposhtme:

https://www.rtcg.me/vijesti/crna_hronika/373838/na-cetinju-11-mrtvih-i-sestoro-povrijedjenih.html