Shkolla e Llashticës do bust për mësuesin e vrarë Selami Shabani (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkolla e Llashticës do bust për mësuesin e vrarë Selami Shabani (VIDEO)

NULL NULL
nga Qendresa Bellagoshi 12.05.2023 20:40

Shkolla “Esat Berisha” në Llashticë të Gjilanit kanë marrë iniciativë për vendosjen e bustit të mësimdhënësit të vrarë në luftë, Selami Shabani.

Kjo ide ka rrjedhë nga ish-bashkëpunëtori i tij, i cili thotë se ai e meriton, meqë u vra për shkak se mbrojti shkollën shqipe.

Kjo nismë mori përkrahjen e shkollës e edhe ish-nxënësve të tij, derisa për ta jetësuar planin ndihmë do kërkojnë edhe nga institucionet komunale.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.