Shkëlqimi i Griezmann-it me Atleticon - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkëlqimi i Griezmann-it me Atleticon

NULL NULL
nga Naim Selmani 27.04.2023 11:44

Futbollisti francez Antoine Griezmann është shndërruar në fytyrën kryesore të skuadrës së Atletico Madrid-it sivjet.

Ai është duke kaluar periudhë shumë pozitive me e ekipin e trajnerit Diego Simeone duke qenë në formë të lartë.

Griezmann e ndihmoi shumë Atletin në fitoren e fundit ndaj Mallorcas.

Ai bëri dy asistime dhe njëkohësisht u bë asistuesi më i mirë në kampionatin spanjoll La Liga me 10 sosh.

Francezi i ka sy më shumë se Mikel Merino i Real Sociedad-it.

Grizemann i ka shënuar sivjet e 11 gola që e bënë atë futbollistin e vetëm me dyshifror të dyfishtë në La Liga.