Shkatërrohet laboratori i drogës në Zveçan, sekuestrohen dy mijë fije kanabis - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkatërrohet laboratori i drogës në Zveçan, sekuestrohen dy mijë fije kanabis

NULL NULL
19/04/2022

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se është shkatërruar një laborator, në të cilin kultivoheshin substanca narkotike në Komunën e Zveçanit.

“Deri tash, nga Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes janë sekuestruar mbi 2.000 fije kanabis, janë arrestuar 3 shtetas serbë të Serbisë dhe 1 shtetas serb i Kosovës”.

“Vazhdojmë me intensitet të shtuar dhe pa kompromis të luftojmë secilin individ apo grup, pa dallim dhe kudo në Kosovë, që përmes veprimtarive ilegale cenojnë jetën e qytetarëve tanë”, ka thënë Sveçla.