Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkatërrohet laboratori i drogës në Zveçan, sekuestrohen dy mijë fije kanabis

NULL NULL
19.04.2022 18:44

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se është shkatërruar një laborator, në të cilin kultivoheshin substanca narkotike në Komunën e Zveçanit.

“Deri tash, nga Policia e Kosovës në vendin e ngjarjes janë sekuestruar mbi 2.000 fije kanabis, janë arrestuar 3 shtetas serbë të Serbisë dhe 1 shtetas serb i Kosovës”.

“Vazhdojmë me intensitet të shtuar dhe pa kompromis të luftojmë secilin individ apo grup, pa dallim dhe kudo në Kosovë, që përmes veprimtarive ilegale cenojnë jetën e qytetarëve tanë”, ka thënë Sveçla.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.