Shkarkimi i Ranieri, reagon edhe Conte - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkarkimi i Ranieri, reagon edhe Conte

NULL NULL
25/02/2017
Strategu italian e ka cilësuar si "mungesë respekti" shkarkimin e Claudio Ranieri nga Leicester City

Antonio Conte ka folur për shkarkimin e Claudio Ranierit nga skuadra e Leicester City.

Trajneri i Chelsea ka deklaruar se lojtarët nuk mund të vendosin nëse një trajner duhet të shkarkohet.

Në Angli raportohet se lojtarët e Leicesterit kanë gisht në shkarkimin e 65 vjeçarit.

“Nuk dua të bëhem pjesë e këtyre spekulimeve, pasi besoj që nuk është e drejtë. Kjo është mungesë respekti për Claudion”.

“Lojtarët nuk mund të vendosin nëse trajneri duhet të shkarkohet. Nëse kjo ndodh, atëherë ai klub është i varfër dhe pa pushtet”.