Shkaku i të nxehtit rritet numri i atyre që kërkojnë ndihmë mjekësore (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shkaku i të nxehtit rritet numri i atyre që kërkojnë ndihmë mjekësore (VIDEO)

NULL NULL
12/08/2019

Hyrjet e daljet brenda spitalit rajonal të Gjilanit janë rritur.

Pacientë të shumtë po vijnë të  vizitohen tek mjekët për shkak të temperaturave të larta.

Ata thonë se këto ditë të nxehta, kanë qenë të vështira për ta, njofton Klan Kosova.

Pacientët në emergjencën e Gjilanit, po vinë me simptoma të vjelljes, barkçitje si dhe helmime.

Fluks të madh me pacientë ka pasur edhe në spitalet e tjera regjionale dhe në qendrat e mjekëseve familjare në ët gjitha komunat.

Kronikë nga Rejhane Selimi.