Shiu i rrëmbyeshëm vërshon rrugët e lagjeve në Prishtinë (VIDEO) - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shiu i rrëmbyeshëm vërshon rrugët e lagjeve në Prishtinë (VIDEO)

NULL NULL
30/06/2022

Shiu u rrëmbyeshëm, pasditen e kësaj të enjteje, ka vërshuar rrugët e lagjeve të Prishtinës.

Ndryshimin e motit e ka paralajmëruar edhe Instituti Hidrometeorologjik i vendit, njofton Klankosova.tv.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht rreth relievit malor. Vranësirat ditën e enjte, gjatë pjesës së dytë të ditës, ka mundësi që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Më poshtë mund të shihni pamje nga rrugët e vërshuara: