Shishja që paloset - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shishja që paloset

NULL NULL
12/05/2015

 

90.000 shishe të plastikës hidhen çdo minutë, por dikush ka gjetur një zgjidhje kreative për ripërdorimin e tyre.

Niki Singlaub, vendosi që të krijojë shishen që palohet dhe përdoret përsëri duke e emëruar ” Hydaway”.

Shishja mban deri në 600 ml ujë, por kur ajo palohet dhe nuk është në përdorim është vetëm 3.2 cm.

Singlaub tha se këto shishe janë shumë të përdorshme dhe mund t’iu vijnë në ndihmë edhe personave që udhëtojnë shpesh pasi ai erdhi deri te idea për krijimin e saj derisa ishte në një udhëtim zyrtar.

Hydaway e filloi idenë e tij në qershor të 2012-ës por vetëm tani vonë u jetësua.

klankosova.tv

shishja