ShFMU “Hasan Prishtina”, e mbingarkuar nga nxënësit (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ShFMU “Hasan Prishtina”, e mbingarkuar nga nxënësit (VIDEO)

NULL NULL
nga Kiks Kosova 23.05.2023 23:25
hasan prishtina nxenes

Për dallim nga zonat rurale të cilat përballen me mungesë të nxënësve, shkollat e kryeqytetit shpeshherë mund të jenë të stërngarkuara.

Për KIKS-in, foli drejtoresha e Shkollës Fillore të Mesme të Ulët “Hasan Prishtina” në Prishtinë, Sofie Bunjaku.

Ajo tha se në këtë shkollë vijojnë mësimin më shumë se 2100 nxënës, duke shtuar se si numër mesatar të nxënësve nëpër klasa kanë nga 32.

Bunjaku për KIKS-in shtoi se është lodhje për personelin që të bartë përgjegjësinë për një numër kaq të madh nxënësish por njëkohësisht, është edhe kënaqësi që të japin dituri për gjithë ato gjenerata. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS