Sherifi i Nismës, VV-së: Hipokrit dhe të pangopshëm!

Sherifi i Nismës, VV-së: Hipokrit dhe të pangopshëm!

NULL NULL
4 weeks më parë

Ish – deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka reaguar për pjesëmarrjen e Vetëvendosjes në zgjedhjet në Shqipëri.

Ai shkruan në një postim në Facebook se kur “Vetëvendosje fiton me 50% të votave në Kosovë, ajo e quan referendum, ndërsa kur të tjerët fitojnë me 50% në Shqipëri, e quajnë pushtim”.

Siç ka thënë Sherifi “kjo qasje edhe një herë shpërfaq hipokrizinë dhe pangopësinë e VV-së”.

“Hipokrizia dhe Pangopësia janë vese që shkaktojnë vetëm gjëra të këqija!”, shkruan ai, transmeton Klan Kosova