Shenjat se jeni djegur nga dielli - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shenjat se jeni djegur nga dielli

NULL NULL
01/06/2015

Simptomat djegies së diellit, mund të ndryshojnë në varësi se cila shkallë e djegies ju ka goditur.

Në të kundërtën ju duhet të vizitoni një mjek menjëherë veçanërisht në qoftë se ju ndodhë që të keni këto simptoma:

Nëse vëreni disa shenja të mbuluara me ujë, dhe ato dhëmbin po sa bini në kontakt me to, at’herë duhet vizitoni mjekun, pasi që djegia i përket shkallës së rëndë dhe mund të përhapet infeksion nëse nuk trajtohet menjëherë.

Nëse shikoni fytyrën tuaj të enjtur, at’herë lëkura juaj tashmë është e djegur,  dhe kjo është një shenjë që dielli ka filluar të depërtoj përtej lëkurës tuaj.

Ethet dhe të dridhurat nuk përjashtohen, pasi që kjo është një shenjë tjetër e djegies së lëkurës nga dielli, sepse temperature vetëm se ngritet në trup.

Keni tretje të çrregulluar, sepse djegia nga dielli ndikon edhe në stomakun tuaj, ajo ju dëmton shumë në sistemin tuaj të tretjes transmeton Klan Kosova.

Keni dhimbje koke, apo konfuzion, këto të dyja janë sinjale të cilat një rrezik mund të ju kaploi shumë shpejt nga djegia e diellit, mos harroni se truri mund të mbajë deri në një nivel të caktuar rrezet.

klankosova.tv