Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shenjat që tregojnë se martesa juaj është bërë e mërzitshme

NULL NULL
25.02.2024 23:03
Martesa
Foto ilustruese

Çdo martesë përjeton një fazë fillestare të muajit të mjaltit, ku eksitimi është më i theksuar. Gradualisht, këto emocione pasionante mund të zbehen me kalimin e kohës, duke ju lënë potencialisht të ndiheni pak indiferentë ose të mërzitur në marrëdhënien tuaj.

Megjithatë, njohja e shenjave të mërzisë dhe marrja e hapave për ta trajtuar atë është thelbësore për të mbajtur një marrëdhënie të shëndetshme dhe përmbushëse.

Nëse martesa juaj ka filluar të bëhet monotone ku nuk ndodh asgjë e re, kjo mund të jetë një shenjë mërzie, shkruan Indianexpress, transmeton Klankosova.tv.

Kur diskutimet rrotullohen rreth temave të zakonshme ose bisedat kuptimplota fillojnë të pakësohen, kjo mund të tregojë gjithashtu një ndjenjë mërzie.

Një rënie në intimitetin fizik ose mungesa e interesit për të qenë pranë partnerit tuaj mund të tregojë probleme themelore. Nëse duhet të mendoni për herën e fundit që keni bërë seks me bashkëshortin tuaj ose nëse kjo nuk ju emocionon më, kjo është një shenjë që martesa juaj mund të përballet me mërzinë.

Për të luftuar këtë mërzi atëherë këshillohet që së pari të njihni më mirë veten, pastaj të shprehni pakënaqësitë tuaja, të vendosni qëllime të përbashkëta dhe të rritni intimitetin fizik.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.