Shën Valentini po afron, ja disa ide për festën romantike - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shën Valentini po afron, ja disa ide për festën romantike

NULL NULL
09.02.2023 08:33

Dita juaj e Shën Valentinit ndoshta duket ndryshe këtë vit, por ju ende dëshironi ta bëni atë të veçantë për partnerin tuaj edhe nëse keni një buxhet të kufizuar. Për fat të mirë, ju mund të kaloni një ditë argëtuese pa shpenzuar shumë para.

Më poshtë gjeni 7 ide për takimet e Ditës së Shën Valentinit që nuk kushtojnë asnjë qindarkë.

Kaloni restorantin dhe gatuani së bashku

Ushqimi jashtë mund të mos jetë i mundur aty ku jetoni tani. Pse të mos zgjidhni ushqimet tuaja të preferuara, të shkruani listën tuaj ushqimore dhe të gatuani darkë?

Piqni ëmbëlsirat tuaja

Çokollatat janë ushqimi i preferuar i Shën Valentinit, por kurseni paratë dhe piqni ushqimet tuaja të preferuara në shtëpi qofshin biskota, apo çfarëdo që dëshiron zemra juaj.

Bëhuni artistik

Nuk ka rëndësi nëse e konsideroni veten artistik apo jo – të qenit artistik me partnerin tuaj është një mënyrë argëtuese për të kaluar kohën.

Mësoni një gjuhë romantike

Me kaq shumë aplikacione gjuhësore falas, burime në internet dhe libra në bibliotekën tuaj lokale, mund të kaloni disa orë duke mësuar t’i thoni njëri-tjetrit asgjë të vogël.

Jepni dhuratë një trajtim spa në shtëpi

Ndizni disa qirinj, luani muzikë relaksuese dhe bëni partnerit tuaj masazhin e nevojshëm. Nëse keni disa vajra për trupin, përdorni këto për një luks shtesë.

Bëni një shëtitje në park ose qytet

Ecja së bashku është një mënyrë e shkëlqyer për të pasur biseda më të mira, për të nxitur zemrën dhe për të parë gjëra të reja së bashku. Mund të rrish në shtëpi dhe të shikosh Netflix.

Kaloni një natë loje me miqtë

Në mënyrë tipike, njerëzit mendojnë ta kalojnë ditën e Shën Valentinit vetëm si çift. Por ju gjithashtu mund të festoni dashurinë dhe miqësinë së bashku me miqtë tuaj me lojërat tuaja të preferuara. Nëse jeni në gjendje të mblidheni me miqtë, merrni parasysh një natë argëtuese në çift për të festuar festën, transmeton Klankosova.tv.