Shefja e UNMIK-ut i gëzohet liberalizimit të vizave për kosovarët - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shefja e UNMIK-ut i gëzohet liberalizimit të vizave për kosovarët

NULL NULL
19.04.2023 18:37
Caroline Ziadeh

Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, e ka uruar Kosovën për liberalizimin e vizave.

Në një cicërimë në Twitter, thuhet se Ziadeh e mirëpret miratimin e Parlamentit Evropian për vizat.

“Kjo do të lehtësojë udhëtimin dhe shkëmbimin e njerëzve për të mirën e të gjitha komuniteteve”, ka thënë Ziadeh.

Në Strasburg sot është nënshkruar vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën. Ky vendim u nënshkrua nga përfaqësuesit e dy institucioneve të BE-së, Parlamentit Evropian, Roberta Metsola dhe Jessika Sowall, ministrja për Çështje Evropiane e Suedisë. /Klankosova.tv