Shefi i OKB-së: Ne nuk do të ndalemi derisa ta sjellim paqen në Ukrainë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shefi i OKB-së: Ne nuk do të ndalemi derisa ta sjellim paqen në Ukrainë

NULL NULL
19.12.2022 16:56

Shefi i OKB-së, Antonio Guterres thotë se ai “nuk do të heqë dorë nga sjellja e paqes në Ukrainë në përputhje me ligjin ndërkombëtar dhe Kartën e Kombeve të Bashkuara”.

Një parim jetik i kartës së OKB-së është respektimi i sovranitetit dhe integritetit territorial.