Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shefi i kabinetit të Osmanit: Dy vetura të serbëve u dogjën mbrëmë, shkak mund të jenë targat RKS

NULL NULL
30.03.2023 12:37
Blerim Vela Vjosa Osmani

Blerim Vela, shefi i kabinetit të presidentes Vjosa Osmani, ka thënë se mbrëmë dy vetura në pronësi të serbëve të Kosovës, të cilat ishin me targa RKS, janë djegur në Zubin Potok.

Ai, me anë të një cicërime në Twitter, ka deklaruar se Marrëveshja e Brukselit thotë se targat RKS janë të vetmet të ligjshme në Kosovë, transmeton Klankosova.tv.

“Strukturat ilegale të Serbisë vazhdojnë frikësimin e serbëve vendas në Zubin Potok. Mbrëmë dy vetura në pronësi të serbëve të Kosovës janë djegur me sa duket vetëm për shkak se kishin targa të veturës RKS. Sipas marrëveshjes së Brukselit, targat e veturave të Kosovës janë të vetmet targa të veturave legale në të gjithë Kosovën”, ka shkruar Vela.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.