SHBA-të regjistrojnë 64 mijë raste ditore me COVID-19

SHBA-të regjistrojnë 64 mijë raste ditore me COVID-19

1 muaj më parë

Gjatë ditës se premte në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë regjistruar mbi 64 mijë raste të reja me koronavirus dhe mbi një mijë raste të reja të vdekjeve, shkruan CNN ,transmeton Klan Kosova.

Në të gjitha 50 shtetet amerikane sipas të dhënave të Universitetit Jons Hopkins janë regjistruar 5,313,055 raste të infektuara me COVID-19, dhe 168,466 raste të vdekjeve që nga fillimi i pandemisë.