8:52, 27 Maj 2020

18 mijë e 611 raste të reja të të prekurve me koronavirus janë raportuar në SHBA të martën.

Ndërkaq viktima të reja si pasojë e këtij virusi janë regjistruar afër 700 sipas të dhënave të Johns Hopkins University, transmeton Klan Kosova.

Numri i rasteve totale në Amerikë shënon 98 mijë e 913 vdekje me një milionë e 680 mijë e 913 të infektuar.

Të dhënat përfshijnë rastet nga 50 shtetet, Distriktin e Kolumbisë dhe territore tjera amerikane, sikurse edhe rastet e riatdhesuara.

Konkurs Pune

Lexo më shumë