Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ShBA-ja thërret ambasadorin rus për rrëzimin e dronit

NULL NULL
14.03.2023 21:28
Anatoly Antonov
Ambasadori rus në SHBA, Anatoly Antonov

Qeveria amerikane ka thirrur ambasadorin rus në shenjë proteste ndaj rrëzimit të një droni amerikan mbi Detin e Zi pasi një avion luftarak rus u përplas me të, thotë Departamenti i Shtetit, raporton “Al Jazeera”.

“Po thërrasim ambasadorin rus në Departamentin e Shtetit”, u tha zëdhënësi Ned Price gazetarëve në Uashington.

Anatoly Antonov është ambasadori rus në SHBA. /Klankosova.tv

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.