SHBA-ja raporton më shumë se 110 mijë raste të reja me COVID-19

SHBA-ja raporton më shumë se 110 mijë raste të reja me COVID-19

NULL NULL
2 muaj më parë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës regjistruan 110,611 raste të reja me koronavirus dhe 1,232 vdekje të reja të lidhura me virusin të enjten, sipas një vlerësimi nga Universiteti Johns Hopkins.

Kjo e çon totalin e rasteve në vend në 12 milionë e 883 mijë e 264 raste dhe 263 mijë e 455 vdekje, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SHBA-së si dhe raste të riatdhesuara.