ShBA-ja me paketë të re të ndihmës ushtarake për Ukrainën - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

ShBA-ja me paketë të re të ndihmës ushtarake për Ukrainën

NULL NULL
26.05.2023 00:49
granatime Ukraine

Sipas Reuters, ShBA do prezantojë një paketë të re të ndihmës ushtarake në vlerë prej 300 milionë dollarësh për Ukrainën.

Paketa, e cila pritet të përmbajë raketa-hedhës dhe municione të tjera të përgjithshme, mund të prezantohet premten, raporton Reuters, përcjell Klankosova.tv.

Ndryshe, kjo ndihmë e ShBA-së vjen pasi Finlanda më herët njoftoi planet për një paketë ndihme ushtarake prej 109 milionë eurosh.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber.

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS.