SHBA-ja e uron Distria Krasniqin, “shembull frymëzimi për krejt kosovarët”

SHBA-ja e uron Distria Krasniqin, “shembull frymëzimi për krejt kosovarët”

NULL NULL
2 months më parë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë e ka uruar Distria Krasniqin për fitoren e kësaj të fundit në Lojërat Olimpike “Tokio 2020”.

Krasniqi fitoi medaljen e artë pesë vjet pasi kolegia e saj, Majlinda Krasniqi, e kishte arritur të njëjtin sukses historik në Rio de Janeiro.

“Urime kampiones së xhudos dhe medalistes së artë, Distria Krasniqit – po bëhet një shebull frymëzues për të gjithë kosovarët”, thuhet në urimin e ambasadës.