SHBA, hetime për bombardimet në Kunduz - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

SHBA, hetime për bombardimet në Kunduz

NULL NULL
04/10/2015

Presidenti amerikan Barack Obama, tha se Pentagoni i ka filluar “hetimet e plota” për sulmin ajror kundër një spitali në Kunduz, nga i cili u vranë së paku 19 persona.

Obama ka shprehur “ngushëllime të thella” dhe ka thënë se pret një “analizë të plotë të fakteve” në mënyrë që të arrijë të bëjë vlerësimin përfundimtar, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Të paktën 12 anëtarë të stafit nga organizata Mjekët pa Kufij, dhe shtatë pacientë u vranë në këtë incident.