Sharapova në gjysmëfinalen e Romës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sharapova në gjysmëfinalen e Romës

NULL NULL
16/05/2015
Tenistja e njohur botërore, Maria Sharapova është kualifikuar për në gjysmëfinalen e turneut WTA të Romës.

Sharapova eliminoi amerikanen Christina McHale, duke e mundur, me rezultat 6-2, 6-4.

Ndërkohë, në gjysmëfinale është plasuar edhe tenistja spanjolle, Carla Suarez duke mundur çeken Petra Kvitova, me rezultat 6-3, 6-2.

Çerekfinalet/Rezultatet

Daria Gavrilova (RUS) mund Christina McHale (SHBA) 6-2, 6-4

Maria Sharapova (RUS/N.3) mund Victoria Azarenka (BJE) 6-3, 6-2

Carla Suarez (SPA/N.10) mund Petra Kvitova (CEK/N.4) 6-3, 6-2

Simona Halep (RUM/N.2) mund Alexandra Dulgheru (RUM) 6-1, 6-0

Në gjysmëfinale do të takohen: Gavrilova- Sharapova dhe Suarez- Halep.