Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shaqiri asiston në fitoren e Chicagos (VIDEO)

NULL NULL
01.10.2023 07:31

Xherdan Shaqiri ishte protagonist në fitoren e Chicago Fire ndaj New York Red Bulls, në kuadër të xhiros së 32-të në Major League Soccer.

Shaqiri asistoi golin e vetëm që realizoi Chicago ndaj Red Bulls.

Sulmuesi nga Kosova me pasaportë zvicerane e bëri asistimin në minutën e 64’, për Georgios Koutsias, duke ia dhënë kështu fitoren e radhës ekipit të tij.

Chicago pas 31 xhirove renditet në vendin e 22-të me 37 pikë, me 9 fitore, 10 barazime dhe 12 humbje.

 

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.