Shalqiri, ky frut i verës - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shalqiri, ky frut i verës

NULL NULL
30/05/2015

Gjatë muajve të verës, kur ditët fillojnë të bëhen padurueshëm të ngrohta, kemi nevojë për të ngrënë ushqim të lehtë dhe pa yndyrë.

Shalqiri është ideal për verën.

Është frut i ëmbël dhe 90 përqind e tij është ujë.

Në baza ditore patjetër keni nevojë për të ngrënë edhe qershi, pjepër, kajsi.

Të gjitha frutat sezonale kanë sasi të mjaftueshme të ujit dhe në këtë mënyrë trupi i hidratuar e përballon nxehtësinë më lehtë. / klankosova.tv