Ministria ndau edhe çmimet për fituesit. Nora Gjakovës iu ndanë 20 mijë euro, trajnerit të saj, 10 mijë euro, nënkampionia e botës në boks, Donjeta Sadiku, 5 mijë euro dhe trajneri i saj Besim Brahimi, 2.5 mijë euro.

11:06, 3 Korrik 2015

Delegacioni kosovar, pjesëmarrës në Lojërat Europiane në Baku, kanë qenë mysafirët e Ministrit të Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala.

Sportistët, në krye me fituesen e medaljes olimpike, xhudisten, Nora Gjakova, dhe trajnerin e saj Driton Kuka, kanë prezantuar para ministrit Shala të arriturat, eksperiencat dhe përshtypjet e tyre, për pjesëmarrjen në Baku, transmeton Klan Kosova.

Shala premtoi se kabineti i tij do të merret shumë më seriozisht me sportistët kosovarë dhe do të punojë në përmirësimin e politikave për këta të fundit.

Pjesëmarrëse në këtë pritje ishte edhe Donjeta Sadiku, e cila aktualisht është nënkampione e botës në boks.

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë