Shala: PDK është kundër ngritjes së tarifave për 14% nga ZRrE - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shala: PDK është kundër ngritjes së tarifave për 14% nga ZRrE

NULL NULL
09.03.2023 10:59

Deputeti nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Ferat Shala, ka ngritur shqetësimet e tij në lidhje me ngritjen e tarifave për 14 për qind nga ana e Zyrës së Rregullatorit të Energjisë.

Sipas tij, kjo do të ishte e papërballueshme për qytetarët, njofton Klan Kosova.

“Ngrehim shqetësimet tona për ngritjen e tarifave për 14 për qind nga ZRrE”.

“Ne si PDK jemi kundër kësaj për shkak të gjendjes jo të mirë ekonomike të vendit. Për shkak të rënies së fuqisë punëtore. Kjo është e papërballueshme dhe nuk duhet të ndodhë”.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv