Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shala: Ndërkombëtarët dëmtuan mediat kosovare

NULL NULL
04.05.2015 12:17

Drejtori i KMDLNj-së, Behxhet Shala, ka kritikuar ndërkombëtaret se më tepër kanë qenë të interesuar që në Kosovën e pasluftës të ketë media shumetnike sesa media profesionale.

Kjo gjë, sipas tij, e ka dëmtuar rëndë gazetarinë dhe vetë mediat. 

Shala i bëri këto komente gjatë konferencës “Liria e medieve dhe standardet profesionale”, që po mbahet në Prishtinë me rastin e 3 Majit, Ditës Ndërkombëtare të Lirisë së Shprehjes. 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.