21:05, 11 Korrik 2018

Këngëtarja kolumbiane Shakira pas pak orësh do të ngjitet në skenën e Stambollit në kuadër të turnit të saj botëror “El Dorado World Tour”.

Këngëtarja me çmime të shumta Grammy, do të performojë në stadiumin ‘Vodafone Park’ mbrëmjen e sotme si pjesë e turnit të saj të gjashtë botëror, që mban emrin e njëjtë me albumin e saj të fundit të titulluar “El Dorado”.

Turni i cili filloi më 3 qershor në Hamburg të Gjermanisë, do të përfundojë më 3 nëntor të këtij viti me koncertin në Bogotë të vendlindjes së saj Kolumbi.

Organizuar nga Live Nation Entertainment, turni botëror përfshinë 30 qytete, kryesisht në Evropë dhe SHBA.