Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shahistët nga Peja dhe Vllaznimi ngjiten në Superligë

NULL NULL
31.05.2023 22:04
peja vllaznimi shah

Ka përfunduar gara e shahut në Ligën e parë e cila zgjati 5 ditë dhe ku morën pjesë 14 klube me gjithsej 116 shahistë.

Vendin e parë e fitoi Klubi i Shahut Peja dhe vendin e dytë Vllaznimi nga Gjakova.

Këto dy klube tashmë do jenë pjesë e Superligës në shahun kosovar.

Shahisti më i suksesshëm në këtë garë u zgjodh pejani, Xhevdet Kurtbogaj.

shahistet

shahistet

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.