Shabani (PDK): Sivjet edhe dimri ka filluar më herët, si për inati të kësaj Qeverie - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Shabani (PDK): Sivjet edhe dimri ka filluar më herët, si për inati të kësaj Qeverie

NULL NULL
22/09/2022

Deputeti nga radhët e PDK-së, Isak Shabani, ka kritikuar qasjen e Qeverisë ndaj SBAShK-ut, duke thënë se nuk më fyese sesa të akuzohet prindërit se po i shfrytëzojnë fëmijët.

“A ka më fyese kur i thuhet se po i shfrytëzoni fëmijët, a e dimë se edhe vetë këta mësimdhënës janë prindër, apo më mirë të them dy herë prindër, sepse fëmijët tanë qëndrojnë një kohë të gjatë me ata mësimdhënës. A ka më fyese se kur bëhet gjithçka për të shkaktuar fyerje mes prindërve dhe mësimdhënësve apo fëmijëve dhe mësimdhënësve”, tha Shabani nga foltorja e Kuvendit, transmeton Klankosova.tv.

Tutje deputeti tha se stina e dimrit po fillon më herët, “si për inati të Qeverisë”, duke u bazuar në temperaturat e ulëta që kanë kapluar vendin ditëve të fundit.

“Dimri po afron, sivjet edhe dimri ka filluar më herët, si për inati të kësaj Qeverie. Siç duket edhe koha nuk po shkon në favor të kësaj qeverie”.

“Jeta është bërë shumë e vështirë, andaj duhet të kuptojmë edhe kërkesat e grevistëve, sepse me të vërtetë gjendja po rëndohet çdo ditë e më shumë”, përfundoi Shabani.