Sezonin e ardhshëm do të shihet versioni më i mirë i Messit, thotë presidenti i PSG-së - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Sezonin e ardhshëm do të shihet versioni më i mirë i Messit, thotë presidenti i PSG-së

NULL NULL
6 days më parë

Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al-Khelaifi, ka thënë se “versioni më i mirë ndonjëherë” i Lionel Messit, do të shfaqet në sezonin e ardhshëm.

“Nuk ishte sezoni i tij më i mirë. Por pas më shumë se 20 vitesh në Barcelonë, ai zbuloi një vend të ri, një qytet të ri, një ligë të re, një ekip të ri. Një kulturë e re. Si dhe familja e tij, dhe ai u prekën gjithashtu nga koronavirusi. Nuk ishte e lehtë për Messin sezonin e kaluar, por sezonin e ardhshëm do të shohim versionin më të mirë të tij ndonjëherë”, tha presidenti.

PSG nuk nuk arriti të shoh performancën që e prisnin nga Messit gjatë sezonit të tij debutues në Parc des Princes, shkruan Goal, përcjell Klankosova.tv.

Ai është gati të mbushë 35 vjeç dhe i kanë mbetur edhe 1 vit deri në përfundim të kontratës së tij me PSG-në.