Seth McFarlane largohet nga Family Guy...përkohësisht - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Seth McFarlane largohet nga Family Guy…përkohësisht

NULL NULL
15.05.2023 18:30

Krijuesi i serisë Family Guy, Seth McFarlane, është larguar përkohësisht nga produksioni i kësaj serie, në vazhdën e grevës së shkrimtarëve amerikanë.

Ai është larguar njëherësh edhe nga seria tjetër, American Dad, teksa shkrimtarët amerikanë po kërkojnë marrëveshje më të mira pagash.

Kjo ka cuar në stopimin e të gjitha emisioneve dhe spektakleve në ShBA, në mungesë të skenarëve.

Sipas raportimeve nga Deadline, MacFarlane nuk do të shërbejsë si skenarist por as si producent në këtë shou derisa të vazhdojë greva.

Atij i janë bashkuar edhe dy shkrimtarët tjerë të Family Guy, Rich Appel dhe Alec Sulkin, si dheBrian Boyle dhe Matt Ëeitzman nga American Dad.