Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Serwer: Madeleine Albright do të përfshihet në dialogun Kosovë-Serbi

NULL NULL
15.12.2020 08:47
Daniel Serwer
Daniel Serwer

Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Daniel Serwer, deklaroi se ish-shefja e diplomacisë amerikane, Madeleine Albright, do të përfshihet në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës në emër të administratës së ardhshme të SHBA, pavarësisht se çfarë mendojnë serbët për këtë.

“Nuk ka rëndësi se çfarë mendojnë serbët për këtë, ose ajo që të mos përfshihet Madeleine Albright. Ajo do të përfshihet. Ajo është një ish- sekretare e shtetit dhe rryma është e rëndësishme, jo aq në Partinë Demokratike, por në botën demokratike që mendon, pjesa e botës demokratike që mendon për politikën e jashtme “Dhe ajo jetoi në Serbi, ajo flet serbisht. Unë mendoj se kjo duhet vlerësuar,” tha ai për televizionin N1, transmeton Klan Kosova.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.