Seria A: Sot luhet derbi i madh në mes të Romës dhe Interit

Seria A: Sot luhet derbi i madh në mes të Romës dhe Interit

NULL NULL
2 months më parë

“Stadio Olimpico”. do të jetë arenë e përballjes së madhe të dy gjigandëve italian.

Roma dhe Inter do të përballen sot prej orës 18:00.

“Nerazzurët” do të kërkojnë tre pikë të plota nga ky takim sepse duhet të jenë në hap në luftë për titullin.

“Zikaltërit” gjenden në vendin e tretë me 34 pikë.

“Giallorossët” janë në vendin e pestë me 25 pikë.

Inter pas 15 javëve ka 10 fitore, katër barazime dhe një humbje.

Ndërkaq skuadra nga kryeqyteti italian i ka tetë fitore, gjashtë barazime dhe një humbje.